Podyplomowe Studia z Archiwistyki i Bibliotekoznawstwa

PODYPLOMOWE STUDIA Z ARCHIWISTYKI I BIBLIOTEKOZNAWSTWA

TYP STUDIÓW:
Studia o charakterze kwalifikacyjnym

POZIOM POLSKIEJ RAMY KWALIFIKACJI:
PRK 7

Studia trwają cztery semestry, przeznaczone są głównie dla osób posiadających wykształcenie humanistyczne. O przyjęcie mogą starać się także absolwenci studiów licencjackich. Studia umożliwiają uzyskanie kwalifikacji zawodowych do pracy w archiwach kościelnych, państwowych i zakładowych. Zdobyta w trakcje studiów wiedza umożliwia podjęcie pracy także w kancelariach oraz wszystkich typach bibliotek. Duży nacisk położono na archiwistykę kościelną, ze względu na wzrastające w tej mierze potrzeby kadrowe. W czasie zajęć słuchacze zapoznają się z zagadnieniami z zakresu archiwistyki oraz metodyki pracy w archiwach różnorakich typów. Spory nacisk położono na zajęcia z zakresu prawa dotyczącego archiwów oraz z zakresu ustroju i administracji państwowej, kościelnej i zakonnej na ziemiach polskich. Zajęcia ściśle specjalistyczne poszerzone zostały o przedmioty uzupełniające miedzy innymi paleografię, neografię, edytorstwo, muzealnictwo, podstawy konserwacji i zabezpieczania zbiorów. Osobny blok tematyczny stanowią zagadnienia związane z bibliotekoznawstwem, miedzy innymi zarys historii książki, dzieje bibliotek i ich zasób, czytelnictwo oraz metody pracy z czytelnikiem.

Wydział Historii i Dziedzictwa Kulturowego
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Wydział Historii i Dziedzictwa Kulturowego
Sekretariat Podyplomowych Studiów Semiologicznych
Kraków 31-004, ul. Franciszkańska 1, pok. 202
tel. 12 422 57 85 wew. 729
tel. kom. +48 607 035 687

GODZINY OTWARCIA SEKRETARIATU:
Piątek: godz. 13.00-14.00
Sobota: godz. 13.00-14.00
ul. Franciszkańska 1,  pok. 202

Prof. dr hab. Józef Marecki

Kolejność zgłoszeń

• Na studia podyplomowe może być przyjęta osoba posiadająca co najmniej kwalifikacje pierwszego stopnia, potwierdzone dyplomem ukończenia studiów.
  • Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się przez Internetową Rejestrację Kandydatów (IRK). Kandydat rejestruje się na stronie www.irk.upjp2.edu.pl
    i postępuje zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w IRK.
Kandydat na studia podyplomowe składa w sekretariacie studiów następujące dokumenty:
  • odpis dyplomu magisterskiego lub licencjackiego, lub uwierzytelniona notarialnie kopia;
  • kserokopię dowodu osobistego;
  • dowód wniesienia opłaty wpisowej

Możliwość rejestracji i składnia dokumentów:
Kandydaci, którzy dokonają rejestracji w terminie od 18 czerwca do 30 września 2018-rozpoczynają zajęcia w październiku.
Kandydaci, którzy dokonają rejestracji od 10 października 2018 do 28 lutego 2019, rozpoczynają zajęcia w marcu.

Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest odpowiednia liczba zgłoszeń

Miejsce składania dokumentów: Sekretariat Podyplomowych Studiów Semiologicznych Kraków 31-004, ul. Franciszkańska 1, pok. 202 , w godzinach otwarcia sekretariatu.

LIMIT MIEJSC:

• dolny-15 osób
  • górny-25 osób

DATA ROZPOCZĘCIA I ZAKOŃCZENIA STUDIÓW:
Studia trwają cztery semestry. Można je rozpocząć od dowolnego semestru.

4 semestry, 452 godziny

SUMA PUNKTÓW ECTS:
30 pkt ECTS

PLAN STUDIÓW ROK AKADEMICKI 2018/2019

PROGRAM STUDIÓW ROK AKADEMICKI 2018/2019

Obecność i aktywność na zajęciach (dopuszczalna jest 10% absencja w ciągu dwusemestralnego cyklu trwania studiów), pozytywny wynik egzaminów i zaliczeń objętych planem studiów.

INFORMACJE DODATKOWE:
Zajęcia odbywają się wyłącznie w soboty w godzinach 9.00-17.00 (z przerwą obiadową).