PODYPLOMOWE STUDIA ZESPOŁOWEJ OPIEKI DUSZPASTERSKIEJ ŚW. JANA BOŻEGO

PODYPLOMOWE STUDIA ZESPOŁOWEJ OPIEKI DUSZPASTERSKIEJ ŚW. JANA BOŻEGO

TYP STUDIÓW
studia o charakterze doskonalącym

POZIOM POLSKIEJ RAMY KWALIFIKACJI:
Poziom: 7

Podyplomowe Studia Zespołowej Opieki Duszpasterskiej  Św. Jana Bożego są prowadzone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie we współpracy z Polską Prowincją Zakonu Bonifratrów. Studia przeznaczone są dla absolwentów uczelni pierwszego i drugiego stopnia, zarówno duchownych jak i świeckich.

SYLWETKA ABSOLWENTA:
Studia kształcą specjalistów w zakresie duszpasterstwa ochrony zdrowia i pomocy społecznej, i przygotowują do pełnienia funkcji kapelana lub asystenta świeckiego w posłudze duszpasterskiej na terenie szpitala, hospicjum lub innej placówki ochrony zdrowia lub pomocy społecznej, jak również w opiece domowej.
Absolwent uzyskuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie wraz z certyfikatem praktyk klinicznych i opiekuńczych nadawanym przez Polską Prowincję Zakonu Bonifratrów.

Wydział Nauk Społecznych, Instytut Pracy Socjalnej
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

ul. Kanonicza 9, II piętro, pok. 301,

Centrum Kształcenia Podyplomowego UPJPII
31-069 Kraków, ul. Bernardyńska 3, parter, pok. 51, tel. 12 428 60 30 wew. 942
e-mail: ckp@upjp2.edu.pl
Ks. dr hab. Grzegorz Godawa

OPIS PROMOCYJNY:

Cele:

• Celem studiów jest nabycie przez studenta wiedzy, umiejętności i kompetencji w rozpoznaniu, nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji interpersonalnych, sposobów rozwiazywania problemów powstałych pod wpływem sytuacji choroby oraz duchowej troski o chorego i jego rodzinę.
  • Celem studiów jest również nabycie umiejętności współpracy z dyrekcją, pracownikami i wolontariuszami zespołu opiekuńczego, a także koordynacji wolontariatu, inicjowania komitetów bioetycznych, organizowania grup świeckich pomocników duszpasterstwa ochrony zdrowia i pomocy społecznej w lokalnych placówkach we współpracy z kapelanem.
Kolejność zgłoszeń

• Warunki przyjęcia na studia: ukończone studia zawodowe lub studia magisterskie (licencjat lub magister) .
  • Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się przez Internetową Rejestrację Kandydatów (IRK). Kandydat rejestruje się na stronie www.irk.upjp2.edu.pl i postępuje zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w IRK.

• odpis dyplomu magisterskiego lub licencjackiego lub kserokopia dyplomu (oryginał dyplomu do wglądu);
  • dowód osobisty lub paszport do wglądu;
  • dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej;

Nabór na semestr zimowy: 1 czerwca 2019 r. – 27 września 2019 r.,
Nabór na semestr zimowy: 23 września 2019 r. – 30 września 2019 r.

LIMIT MIEJSC:
limit dolny: 15 osób
limit górny: 30 osób

opłata rekrutacyjna: 100 zł.
opłata za semestr: 1 200 zł.

DATA ROZPOCZĘCIA I ZAKOŃCZENIA STUDIÓW:
X.2019 – VI.2020

2 semestry (260 godzin)

SUMA PUNKTÓW ECTS:
40 ECTS

PLAN STUDIÓW NA ROK AKADEMICKI 2019/2020

PROGRAM STUDIÓW NA ROK AKADEMICKI 2019/2020

Zdobycie zaliczeń z wykładów, ćwiczeń, warsztatów i praktyk kliniczno-duszpasterskich.

INFORMACJE DODATKOWE
Zjazdy będą się odbywać  w systemie wykładów, ćwiczeń i warsztatów w piątki w godz. 16.00-21.00 oraz w soboty w godz. 8.30-17.00 Część zajęć będzie odbywać się metodą e-learningu. Jest przewidzianych 10 zjazdów w ciągu dwóch semestrów.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2019