SPECJALISTA PRACY Z OSOBĄ STARSZĄ W ŚRODOWISKU DOMOWYM I INSTYTUCJONALNYM

Studia są przeznaczone dla absolwentów kierunków społecznych i humanistycznych, prawnych lub medycznych, którzy zajmują się w swej pracy osobami starszymi lub zamierzają pracować z tą grupą społeczną, m.in. w charakterze opiekunów, terapeutów, doradców, pracowników socjalnych, osób zarządzających instytucjami pomocy społecznej, pracowników instytucji oświatowych i kulturalnych, kuratorów sądowych, prawników.

Studia adresowane są do:

• pracowników socjalnych oraz specjalistów pracy socjalnej
  • psychologów i terapeutów
  • pielęgniarek
  • wychowawców i opiekunów
  • pracowników świetlic środowiskowych i socjoterapeutycznych
  • asystentów rodziny
  • pracowników służb społecznych
  • pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych (np. pogotowia opiekuńczego, domów dziecka)
  • koordynatorów programów i projektów socjalnych i społecznych, szczególnie z zakresu wsparcia osób starszych, integracji międzypokoleniowej, przeciwdzia-łania marginalizacji społecznej, przeciwdziałania przemocy, aktywności lokalnej i in.
  • pedagogów, socjologów oraz absolwentów innych kierunków humanistycznych  i społecznych, pragnących pracować w charakterze osoby pomagającej osobie starszej i rodzinie,
  • członków rodzin.

Początek rekrutacji 17 czerwca.

Warunki rekrutacji tutaj.

Zapraszamy

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2019